Cena od: 130 PLN / 1 dzień Położony w Dąbrowie Górniczej Zajazd Bachus oferuje pokoje z telewizorem z płaskim ekranem i dostępem do kanałów telewizji kablowej oraz bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu. Na miejscu dostępny jest także bezpłatny parking.
W naszej ofercie m.in.: ogrzewanie, bezpłatne WiFi, WiFi, całodobowa recepcja, całkowity zakaz palenia, pokoje dla niepalących, prywatny parking, bar, ekspresowe zameldowanie / wymeldowanie, zwierzęta domowe są akceptowane, parking, restauracja, dostęp do Internetu, pokoje rodzinne, parking na miejscu, bezpłatny parking, taras.
Doba hotelowa zaczyna się od godziny 00:00 a kończy o godzinie 12:00.
Dostępne pokoje:
Pokój Jednoosobowy 1 osobowy (1 łóżko pojedyncze - 10 mkw);
Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi 2 osobowy (2 łóżka pojedyncze, 1 łóżko podwójne - 14 mkw);
Pokój Trzyosobowy 3 osobowy (3 łóżka pojedyncze, 1 łóżko pojedyncze - 36 mkw);
Pokój Dwuosobowy 2 osobowy (1 bardzo duże łóżko podwójne, 1 rozkładana sofa - 29 mkw).
Dąbrowa Górnicza, miasto nad dwoma rzekami
Dąbrowa Górnicza to miasto w województwie śląskim, na Wyżynie Śląskiej, nad rzekami Czarną Przemszą i Białą Przemszą. Miasto leży na Wyżynie Katowickiej oraz Garbie Tarnogórskim. Jest to dziesiąte miasto w Polsce pod względem powierzchni i największy ośrodek przemysłowy Zagłębia Dąbrowskiego.
Dąbrowa Górnicza powstała w wyniku połączenia się w większą aglomerację wielu innych i mniejszych miejscowości. Pierwsze informacje o Dąbrowie Górniczej pojawiły się w 1726. Wzmianki pochodzą z ksiąg parafialnych w kościele Świętej Trójcy w Będzinie. Powołując się na spis ludności diecezji krakowskiej w 1787 roku, osada liczyła wtedy 184 mieszkańców. 7 lat później, po III rozbiorze Polski, Dąbrowa została przyłączona do Prus (Nowego Śląska).
W mieście znajduje się wiele ciekawych miejsc i zabytków, są to m.in. Bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej, Pałac Kultury Zagłębia zbudowany po 1950, Kościół par. pw. Narodzenia NMP i św. Antoniego z Padwy, Młyn z XVIII wieku w Ratanicach, Kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach, Drewniana kaplica z XVIII wieku, Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa czy Dworzec kolejowy w Ząbkowicach. Warto również wspomnieć o Pałacyku Dezona w Parku Śródmiejskim, Kamienicach Huty Bankowej, Dworcach kolejowych w Centrum i Gołonogu, Kościele świętej Barbary, Kościele Zesłania Ducha Świętego, Kaplicy pod wezwaniem świętej Katarzyny czy Kopalni ćwiczebna.
W Dąbrowie Górniczej są dwie huty. Pierwsza to ArcelorMittal Poland - największa huta w Polsce i jednocześnie największy zakład przemysłowy. Druga to huta założona przez Bank Polski, wybudowana w latach 1834-1840 Huta Bankowa. Obecnie huta należy do grupy Alchemia.
Placówki kulturalne w Dąbrowie Górniczej to Kino Kadr, Pałac Kultury Zagłębia, Muzeum Miejskie „Sztygarka”, Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta, Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora, Miejska Biblioteka Publiczna czy Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej.